دلنوشته ها

آرشیو تمام مطالبی که طی سالها تو وبلاگم نوشتم.

آتشکوه، دیداری بعد از 5 سال

طی چند سال گذشته بارها سمت روستای افجه و قلل اطراف آن رفته بودم ولی آتشکوه برای من هر بار با خاطره افراد مختلف همراه بوده.

قله آتشکوه

اولین صعودم به آتشکوه با مرحوم پرویز ستوده  و بشیر شادروان بود که از سمت شمالی و دست به سنگ های آن قسمت به قله رسیدیم . گزارش برنامه آتشکوه سال 91

دومین صعود م به قله آتشکوه خرداد سال 96 و شاید 97 به همراه فرشید داوودی بود.در اون برنامه به پیشنهاد فرشید به جای صعود از مسیر نرمال از کنار مسیر آب که به خاطر آب شدن برف های بالا دست ایجاد میشود صعود کردیم و مستقیم به سنگچین اول مسیر و ین اسبی تقسیم مسیر بین ساکا و آتشکوه رسیدیم.

الیمستان ...نگین جاده هراز

وقتی وبلاگم رو جستجو می کنم بارها مطلبی و یا عکسی از الیمستان پیدا می کنم(غروب) (ایران زیبا) (آشنا) (الیمستان). فکر کنم دو بار قبلا در سالهای مختلف به قله امام زاده قاسم و جنگل الیمستان رفته بودم. اولین بار سالها پیش با همکارای محل کارم رفتیم که جزو اولین برنامه های کوهنوردیم حساب می شد و سالها بعدش با تیم دکتر ماندگار در فصل زمستان رفتیم.

الیمستان 

آرزوی آزو برآورده شد...

تیرماه سال 93 با دوستان برای اولین بار به دشت آزو رفتم. از آن سال به بعد فرصت نشده بود دوباره برم. چند بار به طلا گفتم که بریم دشت آزو و لی هر سال به دلیلی فرصت نمی شد. امسال بلاخره تونستیم یک برنامه خانوادگی برگزار کنیم و دوری تو دشت بزنیم. برنامه سبک و صرفا تا کلبه بود و دیدن زیبایی های دشت تو اردیبهشت ماه .

تصاویر زیر در 2 اردیبهشت 1400 ثبت شده و زیباترین حس من برای تکرار ثبت تصویر از زاویه ای هست که سال 93 گرفتم و تابلوش الان رو دیوار خونه آویزونه.... این عکس رو طلا گرفت .

دشت آزو

 

بدون فریاد صدایم را بشنو

از دیروز که رامین به خونه ابدی اش رفت همش دارم بهش فکر می کنم. یاد خاطراتی که باهاش داشتم می افتم. یاد اولین دیدار و .....

 

این تصویر بالا رامین هست به سمت باد ایستاده و میگه حس پرواز دارم. برگشت از قله دارآباد تو تعطیلات عید سال 92 .

 

روی تصویر اون زمان این جمله رو نوشتم : توان فریاد کشیدن ندارم، بدون فریاد صدایم را بشنو

 

 

 

 

دانلود کتاب مقدس بولت کوبی | معرفی کانال یوتیوب

سال 99 طی چند مطلب به معرفی برخی کانال های یوتیوب پرداختم که میتوانید اینجا( کلیک کنید) و اینجا ( کلیک کنید ) و اینجا (کلیک کنید ) ببنید . اخیرا یک کانال جدید را دنبال میکنم که ویدئو های جالبی خصوصا در زمینه بررسی فنی تجهیزات سنگنوردی تولید و منتشر می کند.

دانلود کتاب مقدرس بولت کوبی در سنگنوردی

همچنین یک کتاب با عنوان کتاب مقدس بولت کوبی منتشر کرده است و به رایگان در سایت برای دانلود قرار داده است. برای دانلود آسان تر میتوانید این کتاب را از وبلاک من و با لینک مستقیم و ماندگار دانلود کنید.

 « دانلود کتاب مقدس بولت کوبی »

 

اگر مایل به دیدن ویدئو های این کانال هستید این عنوان را در یوتیوب دنبال کنید ( HowNOTtoHIGHLINE ) یا روی تصویر زیر کلیک کنید تا به کانال در یوتیوب منتقل شوید.

 

 

 

دوباره کوه نامه

پس از ماجراهای برودپیک و سایت کوه نیوز به پیشنهاد دوستان استارت یک وبسایت را زدم. ایده اولیه با عنوان سایت "کافه کوه" بود که سپس به علت بسته شدن کوه نیوز ایده تغییر به سایت خبری با نام کوه نامه شد.

با حمایت معنوی و همراهی دوستان سایت کوه نامه آغاز به کار کرد. پس از چند سال فعالیت به علت برخی مشکلات فعالیت سایت کمتر شد و در نهایت به علت بالا رفتن هزینه ها سایت بسته شد. خوشبختانه نسخه های پشتیبان سایت در اختیار من بود و بعد از چند سال دوباره با پیشنهاد فرشید تصمیم گرفتیم سایت را دوباره بازگشایی کنیم.

طی حدود یک ماه کار فنی تغییرات بسیار زیادی روی آن انجام شد و به روز رسانی هایی از لحاظ قالب و کدهای هسته و ... انجام شد.  و سرانجام سایت به شکل و فرم جدید با همان امکانات جدید آماده شد. در این مطلب قصد دارم اطلاعاتی از مرحله اول فعالیت سایت ارائه بدم.

معرفی صفحه یوتیوب تولید کنندگان ابزارهای کوهنوردی
معرفی صفحه یوتیوب تولید کنندگان ابزارهای کوهنوردی

معرفی صفحه یوتیوب تولید کنندگان ابزارهای کوهنوردی

وبلاگ غریبه در  ادامه معرفی مطالب  صفحات یوتیوب لیستی شامل 13 صفحه مربوط به برند های تولید کننده تجهیزات کوهنوردی و سنگنوردی رو آماده کرده است.دلیل معرفی این صفحات نمایش فیلم های آموزشی و کاربردی استفاده ار تجهیزات هر برند هست که باعث میشه روش درست استفاده از آن وسیله را یاد بگیریم. طبق دو بخش قبلی باز هم سعی داشتم تا حدودی طبقه بندی موضوعی را رعایت کنم ولی ممکن است در بعضی صفحات مطالبی غیر از طبقه بندی مد نظر من هم منتشر شود. برای اینکه نظر شخصی در ترتیب معرفی لحاظ نشود، بر اساس تعداد عضو کانال چیدمان انجام خواهد شد.

 

برای مشاهده صفحات معرفی شده بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

 

 

معرفی 10 پیج یوتیوب در زمینه سنگنوردی-بخش اول
معرفی 10 پیج یوتیوب در زمینه سنگنوردی-بخش اول

معرفی 15 صفحه یوتیوب در زمینه کوهنوردی-بخش دوم

وبلاگ غریبه در  ادامه معرفی  صفحات یوتیوب، در این مطلب بخش دوم صفحات را معرفی می کند.در قسمت قبلی 10صفحه یوتیوب در زمینه سنگنوردی رو به عنوان بخش اول این سری مطالب منتشر کردم. در بخش دوم سعی کردم صفحات یوتیوب که بیشتر در مورد کوهنوردی فیلم منتشر میکنند را معرفی کنم.

همانند بخش اول سعی داشتم در این بخش هم تا حدودی طبقه بندی موضوعی را رعایت کنم ولی ممکن است در بعضی صفحات مطالبی غیر از طبقه بندی مدنظر من هم منتشر شود. باز هم برای اینکه نظر شخصی ام را در ترتیب معرفی لحاظ نکنم، بر اساس تعداد عضو کانالها چیدمان را انجام دادم.

 

برای مشاهده صفحات معرفی شده بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

 

پادکست پلخواب

معرفی پادکست پلخواب

 

 پادکست پلخواب کاری از «شهرام عباس نژاد»

در حال حاضر پادکست پلخواب روی اپلیکیشنهای انکر ، اسپاتیفای ، پادکست ادیکت و کست‌باکس در دسترس شماست و البته به تدریج روی سایر سرویس دهنده های پادکست هم قابل دریافت خواهد بود .
برای شنیدن این پادکست می توانید از لینک زیر یا اپ های معرفی شده استفاده کنید.

[button url="https://anchor.fm/s/9250dc4/podcast/rss" target="blank" wide="yes" center="yes" icon="icon: podcast" desc="لینک دسترسی به پادکست پلخواب"]پادکست پلخواب[/button]

 

معرفی 10 پیج یوتیوب در زمینه سنگنوردی-بخش اول
معرفی 10 پیج یوتیوب در زمینه سنگنوردی-بخش اول

معرفی 10 صفحه یوتیوب در زمینه سنگنوردی-بخش اول

معرفی 10 صفحه یوتیوب در زمینه سنگنوردی-بخش اول

وبلاگ غریبه در  ادامه معرفی مطالب آموزشی سعی در معرفی منابع خارجی کمتر دیده شده دارد. برای اینکه تا حدودی خلاء حضور یوتیوب را در بین ورزشکاران کوهنوردی و سنگ نوردی پر شود وبلاگ غریبه سراغ این وب سایت رفته تا برخی صفحات معروف آن را معرفی کند.همه ما در شبکه های اجتماعی صفحاتی مربوط به علایقمان را دنبال می کنیم. سعی داشتم تا حدودی طبقه بندی موضوعی را رعایت کنم ولی ممکن است در بعضی صفحات مطالبی غیر از طبقه بندی مد نظر من هم منتشر شود. برای اینکه نظر شخصی در ترتیب معرفی لحاظ نشود، بر اساس تعداد عضو کانال چیدمان انجام خواهد شد.

 

برای مشاهده صفحات معرفی شده بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

 

 

توجه!!

من فقط با نام خودم " بهرام "  و با درج لینک وبلاگ کامنت ارسال میکنم. و با نام های مشابه یا عناوین مستعار کامنتی ارسال نمیکنم. درصورت ارسال کامنت مشکوک با نام من لطفا قبل از انتشار اطلاع دهید .