وبلاگ غریبه

کانال تلگرام وبلاگ غریبه
 

 بناب هاست

دوباره کوه نامه

پس از ماجراهای برودپیک و سایت کوه نیوز به پیشنهاد دوستان استارت یک وبسایت را زدم. ایده اولیه با عنوان سایت "کافه کوه" بود که سپس به علت بسته شدن کوه نیوز ایده تغییر به سایت خبری با نام کوه نامه شد.

با حمایت معنوی و همراهی دوستان سایت کوه نامه آغاز به کار کرد. پس از چند سال فعالیت به علت برخی مشکلات فعالیت سایت کمتر شد و در نهایت به علت بالا رفتن هزینه ها سایت بسته شد. خوشبختانه نسخه های پشتیبان سایت در اختیار من بود و بعد از چند سال دوباره با پیشنهاد فرشید تصمیم گرفتیم سایت را دوباره بازگشایی کنیم.

طی حدود یک ماه کار فنی تغییرات بسیار زیادی روی آن انجام شد و به روز رسانی هایی از لحاظ قالب و کدهای هسته و ... انجام شد.  و سرانجام سایت به شکل و فرم جدید با همان امکانات جدید آماده شد. در این مطلب قصد دارم اطلاعاتی از مرحله اول فعالیت سایت ارائه بدم.

  • سایت به صورت رسمی با اولین مطلب در تاریخ 22-9-91 با یک مطلب که توسط فرشید نوشته شده  بود آغاز به کار کرد .
  • آخرین مطلب در تاریخ 9-11-97 توسط من نوشته شده بود.
  • حجم اطلاعات سایت حدودا 1.5 گیگ هست که شامل عکس ها ، فایل های PDF( ارشیو مجلات و مقالات ) و تعداد محدودی ویدئو است. حدودا 800 مگ فایل های PDF و بقیه تصاویر هستند.
  • تو سال های اوج فعالیت کوه نامه مشکلی که باهاش درگیر بودیم افزایش مداوم حجم سایت و تعداد بالای بازدید بود که باعث می شد هاست مورد استفاده جوابگو نباشه و چندین بار به علت اتمام پهنای باند با مشکل در دسترس نبودن سایت مواجه شدیم.
  • دوستان زیادی تو این چند سال با ما همراه بودن و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم کمک کردند.
  • در مراسم های مختلف از سایت و همراهان تقدیر شد.
  • مشکلاتی هم داشتیم که شامل توهین و تخریب ار سوی بعضی افراد بود که ناراضی از دیدگاه های سایت بودند.

 

 سایت جدید با همراهی برخی از افراد تیم سابق و اعضای جدید شکل گرفته است و در حال آماده سازی مطالب و محتوای جدید برای سایت هستیم. در کنار فعالیت اصلی که در سایت برقرار است صفحات مجازی شامل اینستاگرام و تلگرام سایت نیز در حال به روز رسانی است.

 

امیدواریم مثل سابق از سایت کوه نامه حمایت کنید و با نظرات خودتون باعث پیشرفت و بهبود اون بشید.

 

دیدگاه‌ها  

0 #1 امیر علی 1400-04-17 18:10
خیلی خوشحالم یک بار دیگه این سایت شروع به فعالیت میکنه. :roll:
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید